Mavi Yolculuk

Herşey, Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın kalebent olarak Bodrum’a sürgüne gönderilmesi ile başladı.
Üç yıllık cezasının ilk iki yılını Bodrum’da geçiren Halikarnas Balıkçısı, üçüncü yıl İstanbul’a gönderilmesine rağmen, cezasını tamamladıktan sonra çok sevdiği Bodrum’a yerleşti.
Sonraki yıllarda yakın dostları ile birlikte Ege’nin koylarını keşfetme amacı ile yaptıkları gezilerde, dünyadan kaçmak ve medeniyetten uzak olma için haftalarca denizde kalan ekip, sadece acil ihtiyaçlarını temin etmek için karaya çıkardı.
Adını Azra Erhat'ın bu gezileri anlattığı eserlerinden alan Mavi Yolculuk başlangıçta Bodrum’lu balıkçıların guletleri ve süngercilerin tirhandilleri ile oldukça ilkel koşullarda yapılıyordu.
Zamanla tekneler bu konsepte uygun olarak gelişti, kamarası, banyosu ve mutfağı olan konforlu birer deniz oteline dönüştü.
80’li yıllara kadar teknesi olan şanslı bir azınlık ve yakın çevrelerinin yaşayabildiği bu ayrıcalıklı tatil, tekne sayısının artması ve kiralama fiyatlarının makul seviyelere inmesi ile herkesin ulaşabildiği bir keyif oldu.
Şimdi siz de birlikte vakit geçirmeyi sevdiğiniz dostlarınızla grubunuzu oluşturun ve seçeceğiniz gulet ile dilediğiniz koyda demirleyerek denizin, güneşin ve sizlere özel servisin tadını çıkarın.