Program

Mavi Yolculuk, genelde Cumartesi’den Cumartesi’ye gerçekleştirilir. Belirlenen güzergâhtaki tüm duraklara uğramak ve yeterli vakti geçirmek için en ideal süre 1 haftadır. Fakat 4-5 günlük daha kısa programlar da yapılabilir.
Tur, saat 16:00‘da tekneye biniş ile başlar ve ilk gece limanda geçirilir.
Programa bağlı olarak kahvaltı ya limanda ya da ilk durakta servis edilir. Sabah kahvaltısı 09:00 – 10:00, öğle yemeği 13:00 – 14:00 arasında, akşam yemeği ise 19:00'dan sonra. Yemek saatlerini Kaptan’ın da onayıyla esnetebilirsiniz, ama bizim önerimiz – programdan geri kalmamak için – sabah ve öğle yemek sürelerinin 1 saati aşmaması.
Duraklar arası 2-3 saatlik motorla ya da yelkenle seyir yaparak belirlediğiniz rotada ilerlerken, teknenin ve sizlerin güvenliği için Kaptan’ın programda değişiklik yapabileceğini aklınızda bulundurun.
Hiç bitmesini istemeyeceğiniz bu muhteşem tatilin son gecesi iniş limanında. Son gecenizi tekne dışında eğlenerek geçirebilirsiniz, ama hafta boyunca yaşadığınız dinginlik üstüne kalabalığa ve gürültüye alışmakta zorlanabilirsiniz.
Son gün, limanda alınan sabah kahvaltısı sonrası saat 10:00’da, ilk fırsatta tekrar buluşmak üzere tekneye ve mürettebata veda edilmesi ile Mavi Yolculuk sona erer.